Makita BL1860 oplader 14.4V / 18V from Cellonic
På lager
Levering: 2-3 arbejdsdageKompatibel med
Forsendelse: 29 kr.
Oversigt
Dobbelt Makita DC18RC-MINI Compact Charger 2A til 14,4V-18V Li-ion-batterier fra CELLONIC
Har du brug for en hurtig og pålidelig erstatningsoplader til dine batteridrevne elværktøjsbatterier?
Denne ladestation af høj kvalitet fra CELLONIC kan oplade to batterier samtidigt og tilbyder avanceret opladningsteknologi for længere batterilevetid, samt kortslutnings-, overophednings- og overspændingsbeskyttelse for overlegen sikkerhed og en indbygget LED-indikator for opladningsniveau.
Velegnet til: 14,4 V litium-ion-batterier og 18 V litium-ion-batterier
Erstatter følgende opladermodeller: DC18RCT, DC18RC, DC18RA, DC18SD
Specielt designet til at oplade følgende batterier:
✔ 14,4 V litiumbatterier: BL1415, BL1430, BL1440, BL1450, BL1460, BL1430B, BL1440B, BL1450B, BL1460B
✔ 18V litiumbatterier: BL1860B, BL1850B, BL1840B, BL1830B, BL1815N, BL1820B, BL890
CELLONIC Erstatningslader til Makita 14,4V-18V
Indgang: AC 110-240V/50-60Hz 1,5A
Udgang: 14.4-18V 3.0A / USB 2A
Opladningstid: 45-255min
Dimensioner: 25,5 cm * 16,6 cm * 8,5 cm
Vægt: 983g
Farve: Sort
★ 3 års garanti ★
Vi er stolte af vores produkter - derfor kommer vores CELLONIC elværktøjsopladere med 36 måneders garanti!
Tekniske detaljer
| Artikelnummer: | 940722 |
|---|---|
| Vægt: | 1053 g |
| Længde: | 265 mm |
| Bredde: | 180 mm |
| Højde: | 80 mm |
| EAN: | 4068348408489 |
Anmeldelser
Produktsikkerhed
Producent / EU Ansvarlig person
| Producent | subtel GmbH |
|---|---|
| Adresse | Mainzer Str. 3, Berlin, 10247, Tyskland |
| info@subtel.dk | |
| Sikkerhedsdatablad | Download |