Kamera Batteri til Konica Minolta Digital Revio KD-500Z KD-420Z Konica Minolta Dimage G400 G500 G600 Concord Eye Q - NP-500 NP-600 DR-LB4 850mAh Udskiftsningsbatteri til kamera

PÃ¥ lager
Levering: 2-3 arbejdsdageKompatibel med
Forsendelse: 29 kr.
Varianter

1x Batteri
Oversigt
Kamera batteri fra CELLONIC NP-500 NP-600 DR-LB4 til Konica Minolta Digital, Minolta DiMAGE, Minolta Revio digitalkamera og mere er perfekte erstatning eller backup batteri - så glipper du ikke det perfekte billede
Høj kvalitet, hurtig opladning 3.6V - 3.7V, 850mAh genopladeligt kamera batteri designet specielt som erstatning til Minolta Digital, Minolta DiMAGE, Minolta Revio .Â
✔ Høj kapacitet, lang batterilevetid – 850mAh for premium kvalitet og ydeevne med en øget levetid.
✔ Lang levetid ved fuld effekt - batteri Lithium-teknologi uden memory-effekt til fastholdelse af opladning uden strømudsving.
✔ Pålidelig ydeevne - færre opladninger og mindre ventetid på, at dit kamerabatteri oplades.
✔ Certificeret sikkerhed og kvalitet - CE & ROHS certificeret, A klasse batteri med beskyttelse mod kortslutning, overophedning og overspænding.
✔ Grundig og omfattende test - hver battericelle testes for at sikre, at alle sikkerhedskrav er opfyldt, og at de holder og opretholder den korrekte kapacitet.
Batteri til kamera specifikationer:
Kapacitet: 850mAh
Spænding: 3.6V - 3.7V
Celletype: Lithiumion
Farve: grå
★ 3 års garanti ★
Vi har siden 2004 ageret som international specialforhandler og vi ved, hvad det kommer an på ved højkvalitetsprodukter. Derfor giver sikrer vi dig en garanti på 36 måneder!
Tekniske detaljer
Artikelnummer: | 101154 |
---|---|
Vægt: | 29 g |
Længde: | 50 mm |
Bredde: | 32 mm |
Højde: | 9 mm |
Spænding: | 3.7V |
Batteriteknologi: | Lithiumion |
Batterikapacitet: | 850mAh |
EAN: | 4250264915169 |
Producentens produktnummer: | CC-DRLB4 |
Anmeldelser
Selvom batteriet fungerer korrekt i nedenstående kamera, er pasformen bare for tyk/stor. Da der ikke er nogen udstødningsmekanisme i kameraet, skal batteriet falde ud (ved hjælp af tyngdekraften), men pasformen er for stram, så jeg kunne ikke få det ud igen med hånden og var nødt til at bruge en skarp genstand for at få det ud. Nu brugte jeg scotch tape fastgjort til batteriet for at få det ud til opladning, hvilket ikke burde være tilfældet.
Batteriets levetid kunne ikke vurderes på nuværende tidspunkt.
1 x NP-500 NP-600 DR-LB4 batteri til Konica Minolta Digital Revio KD-500Z KD-420Z Konica Minolta Dimage G400 G500 G600 Concord Eye Q - 850mAh udskiftningsbatteri til kamera
Produktsikkerhed
Producent / EU Ansvarlig person
Producent | subtel GmbH |
---|---|
Adresse | Mainzer Str. 3, Berlin, 10247, Tyskland |
info@subtel.dk | |
Sikkerhedsdatablad | Download |