2x Kamera batteri til Canon LP-E5 LP E5 - Udskift LP-E5 LP E5 batteri 1020mAh + Dobbelt Oplader LC-E5 CBC-E5 ekstra batteri
På lager
Levering: 2-3 arbejdsdageKompatibel med
Forsendelse: 29 kr.
Oversigt
Et 2x ekstra eller nyt batteri LP-E5 LP E5 til kamera og højhastigheds USB LED kameraoplader - 100% kompatibel til Canon EOS 1000D, EOS 500D, EOS 450D digitalkameraer
Hold dit kamerabatteri og back-up batteri opladet og klar med dette batteri- og opladersæt fra CELLONIC:
✔ 2x Højkvalitets, hurtigt opladende 7.2V - 7.4V, 1020mAh LP-E5 LP E5 genopladelige digitalkamera-batterier, der er designet specielt som ekstra EOS 1000D, EOS 500D, EOS 450D batterier .
✔ En letvægts, bærbar smart dobbelt opladningsstation med LCD-display og USB-indgang til opladning via lysnettet eller USB-opladning via din computer, bærbare computer, powerbank, bil og meget mere - ideel til lange dage bag kameraet eller når du er på farten.
Udskiftning LP-E5 LP E5 batteripakke:
✔ Højtydende Lithium-teknologi uden memory-effekt battericeller med 1020mAh høj kapacitet og lang levetid
✔ 100 % kompatible erstatningsbatterier til dit Canon LP-E5 LP E5 originale batteri
✔ CE- og ROHS-certificerede battericeller af høj kvalitet, klasse A-battericeller med kortslutnings-, overophednings- og overspændingsbeskyttelse, hver enkelt fuldt testet for sikkerhed og ydeevne før installation
Smart LED display kameraoplader
✔ Høj hastighed, hurtig opladning til op til to kamerabatterier
✔ LED-display, der viser opladningsstatus, og hvis et batteri er defekt
✔ USB-oplader - passer til alle USB-C- og Micro-USB-opladningskabler og adaptere
Opladningshastigheder:
1x 1000mAh batteri ~ 1h 45min / 2x ~ 2h 30min
1x 2000mAh batteri ~ 3h 30min / 2x ~ 5h
1x 3000mAh batteri ~ 5h 15min / 2x ~ 7h 30min
Specifikationer:
Batterier:
Høj 1020mAh kapacitet - 7.2V - 7.4V
Lithiumion battericelle
Udskiftningsbatteri LP-E5 LP E5
Oplader:
Micro-USB og USB-C indgang (5V - 2A max)
Opladningsoutput:
x1 batteri: 700mA
x2 batterier: 500mA pr. batteri
★ 3 års garanti ★
CELLONIC kamerabatterier og tilbehør står for høj kvalitet og certificerede standarder - derfor har batterierne en 3-årig garanti!
Tekniske detaljer
| Artikelnummer: | 935036 |
|---|---|
| Vægt: | 184.2 g |
| Længde: | 180 mm |
| Bredde: | 130 mm |
| Højde: | 40 mm |
| Spænding: | 7.4V |
| Batteriteknologi: | Lithiumion |
| Batterikapacitet: | 1020mAh |
| EAN: | 4063714011959 |
| Producentens produktnummer: | CC-LPE5 |
Anmeldelser
Vielen Dank für alle Mitarbeiter und sehr gut deine Bestellung. Vielen Dank Akku hat ist sehr gut.
Vielen Dank für alle Mitarbeiter und sehr gut deine Bestellung. Vielen Dank Akku hat ist sehr gut.
Produktsikkerhed
Producent / EU Ansvarlig person
| Producent | subtel GmbH |
|---|---|
| Adresse | Mainzer Str. 3, Berlin, 10247, Tyskland |
| info@subtel.dk | |
| Sikkerhedsdatablad | Download |