CELLONIC Phone Battery Replacement for Wiko Wim Lite + 17-Tool Phone Repair Kit - TLP17G18 2900mAh
(2 reviews)
Article number: 934669
In stock
Delivery: 2-3 business days
Compatible with
incl. VAT
1x Battery 2900mAh+ Tool-kit
1x Battery 2900mAh+ Tool-kit
1x Battery 2900mAh
1x Battery 2900mAh
Overview
Wim Lite replacement battery specifications:
Capacity: 2900mAh
Voltage: 3.85V
Cell Technology: Lithium Polymer
Dimensions: 73.00 x 53.42 x 4.36mm
17-piece mobile phone repair kit includes:
4x Torx screwdriver (1x T3 / 1x T4 / 1x T5 / 1x T6)
1x TS1 Pentalobe / Torx screwdriver
1x Phillips screwdriver (1.7mm)
1x Flat head screwdriver (2mm)
3x Plastic levers
2x Suction cups
1x Tweezers
1x Steel pry tool
1x Sim card tray pin
1x Plastic triangle spudger
1x Universal adhesive tape (50x28mm)
 3-Year Guarantee
Technical details
Article number: 934669
Weight: 154 g
Voltage: 3.85V